Voveres namai – namų projektai


1 aukšto
2 aukštų
3 aukštų


Yra
Nėra


-


-


2015-07-01 Privalomi dokumentai arba nuo ko pradėti namo projektą Posted In: Uncategorized

Dažnai žmonės pradedami galvoti apie savo nuosavą namą susiduria su problema – nuo ko pradėti ? Kokių dokumentų gali prireikti, ir apskritai, kaip viskas vyksta ?

Kiekvienam žmogui, kas su tuo nesusidūrę, sunku isivaizduoti ko reikia, kaip kas vyksta. Šiame trumpame straipsnyje / komentare, pabandysiu sudėlioti visus „taškus ant i“.

Priklausomai nuo savivaldybės, reikalingų dokumentų kiekis gali minimaliai skirtis, todėl, šiuo konkrečiu atveju apžvelgsiu naujo  namo projektavimą Vilniaus m. Savivaldybėje.

Mistinis dalykas: projektavimo sąlygos

Pagrindinis dalykas, pradedant projektuoti yra projektavimo sąlygos. Priklausomai nuo savivaldybės – jų būna daugiau arba mažiau.

Architektūrinės sąlygos – išrašo miesto savivaldybė. Nurodo galima ploto užstatymą, aukštingumą ir kitus rodiklius.

Susisiekimo sąlygos – išrašo miesto savivaldybė. Nurodo iš kur turėtų būti įvažiavimas į jūsų sklypą.

*Ne kiekvienoje savivaldybėje jos išrašomas.

LESTO – elektos prisijungimo sąlygos – išrašo LESTO teritorinis padalinys. Šios sąlygos nurodo iš kurios paskirstymo dėžutės turite prisijungti savo sklypui elektrą.

*Gal jūsų sklypę jau yra paskirtstymo dėžutė ir sąlygos bus nereikalingos, jeigu turite ribų aktą (dokumentas, kuris nustato iki kur LESTO atsakingas už tinklus, ir kur jūs).

Vandens ir nuotekų prisijungimo sąlygos – išrašo Vilniaus vandenys. Nurodo ar turite prisijungti prie centralizuotų tinklų ar turite įsirengti vietinį vandentiekį ir nuotekas.

Dujų prisijungimo sąlygos – išrašo Lietuvos dujos.

*Priklausomai nuo jūsų pasirinkto / planuojamo šildymo jos gali būti nereikalingos, nes tarkim jus planuojate namą šildytis elektra.

Visų sąlygų išrašymo maksimalus terminas – 1 mėn.

Visas šitas sąlygas galite užsisakyti patys, nuvykę į išvardintas institucijas, kuriuose gausite prašymus užpildymui arba tai gali padaryti jūsų architektas su įgaliojimu. Reikalingi dokumentai išvardinti žemiau.

Dokumentai, kuriuos turėtumėte turėti ir kurių turėtų prašyti architektas/projektuotojas

 1. Nuosavybės registro išrašas. Jį galima užsisakyti Registrų centre nuvykus arba internetu.
 2. Žemės sklypo planas. Jis taip pat gaunamas Registrų centre.
 3. Notariškai patvirtintas įgaliojimas jūsų projektuotojai, su kuriuo jis galės jus atstovauti visose reikalingose institucijose: išsiimti projektavimo sąlygas, atsiimti dokumentus ir t.t.
 4. Prisijungimo sąlygos, kurias užsisakote patys arba tai padaro jūsų architektas su įgaliojimu.
 5. Projektavimo užduotis. Joje aptariami visi jūsų pageidavimai.

Tolimesni žingsniai

Kai jau turime visus šiuos dokumentus (kurie galioja metus ir ilgiau), bus reikalinga jūsų sklypo topografiją (topografinis planas). Nerekomenduojame jos užsakinėti patiems, kadangi architektas žinos kokio dydžio jos reikes.

Dažnai pasitaiko, kad vandentiekio ir nuotekų projektui reikia „praplėsti“ topografiją iki tam tikro šulinio, kuris nurodytas prisijungimo sąlygose. (Apie jas kalbėjau viršuje).

Taigi užsakoma topografiją, dažnais atvejais neapsiriboja tik jūsų sklypu, todėl geriau neskubėti ir pasitarti su jūsų architektu.

Dokumentai pabaigai

Parengus projektą su visais reikalingais inžineriniais tinklais, ir jį suderinus atitinkamose institucijose, (Dažniausiai visi derinimai vyksta „infostatyboje“ – elektroninėje projektų tikrinimo sistemoje adresu: www.planuojustatyti.lt) paskutiniai privalomi dokumentai būtų tokie:

 1. Pasirašyta ir patvirtinta projektavimo užduotis;
 2. Projekto tvirtinimas;

Jeigu jūsų namo sprendiniai ar inžinerinių tinklų sprendiniai „išlenda“ iš jūsų sklypo ribų, jums reikės Nacionalinės žemės tarnybos sutikimo (jei tai valstybinė žemė) arba kitų savininkų sutikimo.

Visi dokumentai trumpai:

 1. 1.       Prisijungimo sąlygos: architektūrinės, susisiekimo, vandentiekio ir nuotekų, LESTO, dujų;
 2. 2.       Registro išrašas apie nuosavybę;
 3. 3.       Sklypo planas iš Registrų centro;
 4. 4.       Įgaliojimas arachitektui;
 5. 5.       Topografija;
 6. 6.       Projektavimo užduotis;
 7. 7.       Projekto tvirtinimas;
 8. 8.       Nacionalinės žėmės tarnybos sutikimas.