Voveres namai – namų projektai


1 aukšto
2 aukštų
3 aukštų


Yra
Nėra


-


-


Namų projektai

Dažniausiai namų projektai yra skirstomi į individualius, kartotinius ir gali turėti skirtingas modifikacijas: vieno aukšo, dviejų aukštų, su garažu, be garažo ir t.t. Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime projekto sudėtį, kuo skiriasi individualus namo projekas nuo kartotinio ir kitą informaciją, kuri padės lengviau pasirinkti tinkamą namo projektą.

Namo projekto sudėtis ir pagrindinės dalys

Bendroji dalis (BD) – trumpai apibendrina visas sudėtines projekto dalis, joje komplektuojami visi reikalingi projekto dokumentai ir pagrindiniai brėžiniai/inžinerinių tinklų schemos.
Architektūrinė dalis (SA) – sprendžia statinio architektūra. Į jos sudėti turėtų įeiti: aukštų planai (architektūriniai: su baldais, su sienu pririšimais) , fasadai ir jų spalviniai sprendiniai, medžiagiškumas (Kokia naudojama apdaila fasadams: pvz. Klinkeris, medis ir pan.), pastato pjūviai, kuriuose aiškiai matytusi numatyti aukščiai, stogo planas, principiniai pastato mazgai/detalės, kuriuose matytusi cokolio, sienos, stogo pjūvis ir naudojamos medžiagos bei jų storiai, pagrindinės techninės specifikacijos (aprašymai) naudojimo medžiagų, langų ir durų žiniaraščiai.
Sklypo sutvarkymo dalys (SP) – sklypo tvarkymo dalis, kuri apsprendžia bendrą sklypo situaciją, naudojamas dangas, sklypo aukščius, taip pat yra nurodytos tikslios koordinatės kur stovės jūsų namas, kur bus tam tikras takas ar terasa ir pan. Dalykai. Taip pat turi būti aprašytos naudojamos medžiagos, tvarkymo būdai (tech. Specifikacijos), principiniai mazgai/detalės. Taip pat šioje dalyje turi būti įtraukas inžinerinių tinklų planas: jeigu projektuojamas vandentiekis, nuotekos, elektra, tai turi atsispindėti viename plane, kuriame aiškiai matytusi susikirtimo vietos.
Mūsų komanda tai vadina baziniu paketu, kurio užtenka pasistatytui namui, dažnu atveju gauti statybos leidimą*.
Papildomos dalys:
Statinio konstrukcijos (SK) – viena svarbiausių dalių, tačiau jos nereikia norint gauti statybos leidimą. O jeigu nereikia, tai dažniausiai ir žmonės jos atsisako, darydami didelę klaidą. Ši dalis apsprendžia kokie pamatai bus, kokios sienos, pagrindinės laikančios konstrukcijos, kiek ir kokių jų reikia, kokios medžiagos naudojamos ir pan. Dalykus. Joje pateikiami detalus, būtent tam projektui parinkti mazgai ir detalės. Tai padeda sumažinti statybos kaštus, išvengti interpretacijų statant ir sulaikyti statybininkus nuo blogų sprendimų, kurių taisymas gali vėliau kainuoti daug brangiau.

Jota namo projektasRuošiantis rinktis architektą jūsų namo projektui, rekomenduojame atsižvelgti į tai, ar komandoje yra konstruktorius. Vidaus inžinerinės dalys, kurios gali būti vandentiekio, šildymo, vėdinimo. Labai rekomenduojame užsisakyti visas šias dalis, norint sutapyti lešų ateityje šildymui, vėdinimui. Atestuoti specialistai parinks pagal jūsų namo projektą tinkamiausią sistemą šildymui, parinks vėdinimo agregatus, todėl statant namą nereikės priiminėti staigių ir neapgalvotų sprendimų, o pasistačius –  galvoti, kad nepadarėme to, neįsirengėme ano. Dažnai nepagalvojus ir neišsprendus visų klausimų iki statybų, statant padidėja statybos kaštai, baigus statybas ir norint keisti/naujai įrengti inžinerines sistemas – dažnai jau yra nebeįmanoma arba yra darkomas fasadas ir vidaus apdaila, o kai kuriais atvejais inžinerinių tinklu paslėpti yra neįmanoma arba išvis įrengti.

Mūsų komanda siūlo kompleksišką projektavimą, apsprendžiant visas minėtas dalis ir rekomenduoja netaupyti teisingam, gerai parengtam namo projektui, kadangi tai dažniausiai sudaro vos ~5% nuo namo statybos sąmatos.

*Norint gauti statybos leidimą, dažnai yra reikalaujama lauko vandentiekio ir nuotekų dalies, bei elektros (LESTO) lauko dalies.

 

Peržiūrėkite mūsų paruoštus kartotinius namų projektus.

 

Kuo skiriasi individualaus namo projektas nuo kartotinio?

Dažnai kyla klausimas kuo skiriasi šie projektai, ar kodėl nesirinkus kartotinio namo projekto, kuris jau yra paruoštas ?
Individualaus namo projektas bus sukurtas pagal jūsų norus, pageidavimus, taip pat projektuojamas atsižvelgus į jūsų sklypo padėti, reljefą ir kitus niuansus. Šis projektas bus jūsų norų ir mūsų patarimų derinys.
Tačiau, reikiai pasiryžti ir žinoti, kad individualus namo projektas bus rengiamas ilgiau, jūs neišvengsite bemiegų naktų, galvojant ar visus sprendimus priėmete teisingai, ar architektas yra teisus ir atsižvelgia į jūsų visus norus. Galiausiai, projektas kainuos brangiau.
Kartotiniai namų projektai yra pigesni ir jų architektūra jau yra paruošta. Jums tik reikia išssirinkti kartotinio namo projektą, o mes ji pritaikysime prie jūsų sklypo ir kažkiek pagal jūsų porekius modifikuosime. Šis projektas yra parengiamas greičiau, nes išvengiama individualių sprendimų, variantų darymo užsakovui ir pan. Tačiau šiame projekte negalėsite daryti didelių pakeitimų ar pan. Galiausiai toki pat namą gali turėti jūsų kaimynas.

Projektų pliusai ir minusai
Individualaus namo projektas: atsižvelgiama į jūsų norus, projektas maksimaliai atitinka jūsų pageidavimus ir yra projektuojamas pagal jūsų sklypą, jūsų kaimynas tokio pat namo neturės.
Minusai: ilgiau trunka paruošti projektą, didesni projektavimo kaštai.

Kartotinis namo projektas: mažesni projektavimo kaštai, greitesnis statybos leidimo gavimas.
Minusai: nesuprojektuotas pagal jūsų visus norus, projektuotas neatsižvelgiant į jūsų sklypo padėtį ir situaciją.

Mūsų komanda sudaro Projektų vadovai, architektai, pasyvių namų projektuotojai, konstruktoriai ir inžineriai, o mes jums siūlome kompleksišką projektavimą nuo A iki Z, nesvarbu ar tai individualus namo projektas ar kartotinis namo projektas, mums kiekvienas projektas vienodai svarbus. Jeigu kyla klausimų, siūlome jums užsukti pas mus į biurą konsultacijai.